Ohmex SonarM8 Yarı mobil, yüksek teknoloji ve hassas batimetrik ölçme sistemi

Ohmex SonarM8 Singlebeam Sonar

SonarM8, SonarMite elektronik iskandilin bir varyantı olup, araştırma botuna kurulmak için tasarlanmıştır. Bu iki cihazın arasındaki temel fark ise SonarMite’nin daha küçük olması ve içinde şarj edilebilir pillerin bulunmamasıdır. SonarM8 ise,  7 - 32 volt arası geniş çaplı DC giriş voltajı ile çalışır.

ohmex_m8.jpg
Sistem Bluetooth teknolojisi ile kablosuz olarak 50 m ye kadar mesafelerde kablosuz olarak bilgisayarlara bağlanabilmektedir. Akıllı transducer dizaynı sayesinde tüm dijital sinyal işleme aşamaları transducer üzerinde yapıldığından, çok hızlı bir veri akışı gerekmemektedir. Transducer üzerinde ölçülen her bir derinlik, 1-100 üzerinden verilen bir kalite notu ile bilgisayara eş zamanlı olarak aktarılırlar. Standard NMEA mesajı çıktısı da vardır.

Teknik Özellikleri

Transducer Frekansı:   235KHz
Yayılım:                             8 to 10 Derece
Çalışma derinliği:           0.30m ile 75.00 m arası
Hassasiyet   Analog       0.01± %0.02 ye eşdeğer olan digital ±0.025m Karesel Ortalama Hata
Ultrasonik Ping Oranı   3 to 6 Hz (derinliğe bağlı)
Ağırlık                                 0.75kg

Sonar Mite - veri toplama ve navigasyon

Sonar Mite Veri Toplama Yazılımı, derinlik ve GPS verilerinin eş zamanlı olarak alınmasına yarayan aynı zanamanda navigasyon için gerekli olan seyir güzergahlarının da takip edilebildiği bir yazılım olup, hem el bilgisayarlarında hem de masaüstü bilgisayarlar da çalışır. Hemen hemen bütün GPS alatlerinden konumsal verileri direk olarak hızlı ve sorunsuz alabilmekte ve kullanımı rahat olan bir programdır.

sonar_mite_program.png